U.P.O.
http://upo.anatolianrock.com
upo
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
U.P.O. (Unidentified Playing Objects) 2004 yılının Eylül ayında, 4 sene boyunca aynı sınıfta olmalarına rağmen müzikle amatörce uğraştıklarından 4. sınıfın başında haberleri olan grubun davulcusu Berkan ve eski gitaristi Aydın tarafından kurulur.


Grup kurma fikirlerinden Semih'e de bahseden Aydın ve Berkan'ın olumlu cevap almaları sonucunda Semih gruba klavyeci olarak dahil olur. Daha sonra Hakan Özer (bass gitar) ve Ali Karabulut (vokal) da gruba dahil olduktan sonra grubun ilk kadrosu şekillnemiş olur.


Birkaç stüdyo çalışmasından sonra Ali vokallik görevini bırakıp U.P.O. Fan Klübüne terfi eder. Grup bir süre vokal olarak şu an Black Mamba adlı grubun vokali olan tandy ile çalışır.


Yine birkaç stüdyodan sonra Tandy ve Hakan gruptan ayrılıp yerlerini Halil (bass) ve Taylan'a(vokal) bırakırlar. Grup bu son hali ile 2004'ün Ekim ayından 2005'in Şubat ayına kadar stüdyoda repertuvar çalışır.


U.P.O. , 2005'in Mart ayında IV Rock Bar'da ilk bar programı ile sahnelere merhaba der. IV Rock Barda 2 hafta bar programı yaptıktan sonra o zamanın yeni açılan barı GARAGE ROCK BAR'da sahne almaya başlar. GARAGE'da da bir süre program yapan U.P.O. oradan da ayrılıp 2005 yılının mayıs ayına kadar DUMMY ROCK BAR'da sahne alır.


2005 yılının yaz aylarını repertuvar çalışmaları ve yeni sezona hazırlanarak geçiren grup 2005 Eylül ayında tekrar GARAGE ROCK BAR'da sahne almaya başlar. 2006'nın Şubat ayına kadar GARAGE'da sahne almaya devam eder. Ayrıca bu süre zarfında BİZİZ, REPLİK, DİP ve GÖLGE gibi Ankara'daki barlarda sahne alır. Bu arada grubun gitaristi ve aynı zamanda kurucularından biri olan Aydın gruptan ayrılır. Yerine Hakan Candan geçer. Yine 2006 yılında bass gitarist Halil yerine Sertan'a devreder.


2006 mart ayında cumartesi günleri INSULA ROCK BAR'da sahne almaya başlar.Daha sonra grup Cuma 21:00 - 00.00 arası GÖLGE Kızılay'da ve Cumartesi 21:00 - 00.00 arası da GARAGE'da sahne alır. Gölge Bar yanana kadar bu durum devam eder.
U.P.O. 2007 itibari ile cumartesi günleri INSULA ROCK BAR'da, pazarları da sık sık 222 Park'da(Eskişehir) sahne almaktadır.
Grubun repertuar ve beste çalışmaları devam etmektedir.